Pályázatok

Pályázatok

Fejlesztés és Energiahatékonyság növelés a Heimann Családi Birtokon (VP3-4.2.2-16)


 

A projekt azonosító száma: 1811745427, VP3-4.2.2-16
A kedvezményezett neve: Heimann Szőlő-és Bortermelő Családi Birtok Kft.
A projekt címe: Fejlesztés és Energiahatékonyság növelés a Heimann Családi Birtokon
A szerződött támogatás összege: 117 255 648
A támogatás mértéke: 50%
Projekt fizikai befejezésének határideje: 2019.10.31.

A projekt tartalmának bemutatása

1992-ben alapítottuk a Heimann Bt-t, a családi örökség részét képező présházban. Azóta a cég szakmai irányítását átvettük a szülőktől. Azóta már a felsőfokú szakmai végzettséget szerzett harmadik generáció (ifj. Heimann Zoltán) irányítja a borászati tevékenységet. A saját termelésünkön túl aktív formálói és részese vagyunk az országos és a borvidéki szakmai életnek. Célunk, hogy borainkban Szekszárd adottságait a saját ízlésünkön keresztül, világszínvonalon mutassuk meg.

Cégünk eszközállománya bővítésre szorul: jelenleg szűk keresztmetszet a feldolgozó sorunk szükséges két párhuzamos feldolgozó sort üzembe állítani a szüreti problémák megelőzőére, illetve a minőségi termék és a standard termékek külön technológiai vonalra tudnak ezáltal kerülni. Az utóbbi években kialakult birtokméret indokolttá teszi a feldolgozó, palackozó és címkéző gépsor beszerzését. A jelenlegi gépsorainkat megtartjuk és alapminőségű termékeink feldolgozására használjuk. Az új gépek a magas minőségű alapanyagok cizellált feldolgozására nyitnak lehetőséget. Beszerzésre kerül 1 db bogyózó-zúzó gépcsoport, 2 db csigaszivattyú, 1 db pneumatikus membrán-szőlőprés, 1db gumilapátos borszivattyú, 1 db palacktöltő gépsor, 1db automata kapszulafelrakó és címkéző gép és 1 db kovaföldes szűrő. Emellett beszerzésre kerül két magasnyomású mosó berendezés, egy dieselüzemű és egy gyalogtargonca is. A tárolótér növekedés a termékfejlesztést célzó kísérletek számára elkülönített hordós, amforás, és palacktároló rekeszes tér létrehozását célozz. A bortárolás kapacitásnövelése érdekében egyedi gyártású tölgyfa hordók kerülnek beszerzésre. Innovatív elemként speciális kerámia amforák kerülnek beszerzésre, amelyek speciális borkészítési eljárást tesznek lehetővé.

A „zöld” és „tiszta” jelzők érdekében energetikai korszerűsítést kell végrehajtanunk. A borászati épület energiahatékony felújítása valósul meg, egyedi napárnyékoló vitorlarendszerrel és a borászat energiaigényét részben kielégítő megújuló energiát hasznosító napelem-rendszerrel. A tervezett fejlesztéssel a Heimann Családi Birtok Kft. technológiai és energiahatékonyság javító fejlesztése valósul meg.

Borászati technológiai fejlesztés a Heimann Családi Birtok Kft-nél (VP3-4.2.1-4.2.2-1-21)


 

Kedvezményezett neve: Heimann Szőlő- és Bortermelő Családi Birtok Kft.
Pályázati felhívás neve, kódszáma: Élelmiszeripari üzemek fejlesztése, VP3-4.2.1-4.2.2-1-21
A projekt címe, azonosító száma: Borászati technológiai fejlesztés a Heimann Családi Birtok Kft-nél, 3307473632
A szerződött támogatás összege: 22 786 667 Ft
A támogatás mértéke: 50%
A projekt fizikai befejezésének tervezett napja: 2023.08.31.

A projekt tartalmának rövid bemutatása:

A Heimann Családi Birtok Kft. borászati technológiai fejlesztés keretében, barrique hordók, betonkádak, targonca forgóvilla beszerzését valósítja meg. Utóbbi kettő tétel a szüreti időszak során, a megváltozott piaci igényekre reagáló új termékcsaládunk borainak elkészítését teszi lehetővé. A barrique hordók – és részben a betonkádak is – a termékeink minőségét emelik. A Heimann Családi Birtok Kft. a borászati technológia fejlesztése keretében 12 db betonkádat, 48 db fa hordót, valamint targonca forgóvillát kíván beszerezni.

A targonca forgóvilla elengedhetetlenül fontos a Heimann & Fiai termékcsalád kadarka és kékfrankos borainak kialakítása során alkalmazott modern, innovatív erjesztéstechnológia keretében történő kíméletes cefretovábbításhoz. A targoncára szerelt forgóvilla használatával mind az egész fürtök feldolgozáskori mozgatásában, mind a kierjedt bogyók és esetenként kocsánydarabok préselésekor számos munkaórát takarítunk meg, így ennek beszerzése elkerülhetetlen. A vásárolni kívánt betonkádakkal (1) részben meglévő, öreg fa erjesztőkádjainkat váltjuk le, (2) bővítjük az erjesztőkapacitást, valamint (3) jelentősen bővítjük az érlelőkapacitást olyan edényekkel, melyek kifejezetten modern stílusú és kevesebb adalékanyagot tartalmazó borok készítésére alkalmasak. A betonkádak méretének kialakításakor szem előtt tartottuk az ideálisan együtt erjesztendő tételek nagyságát és az ezekből préselt újbor mennyiségét. Az általunk megrendelni kívánt betonkádak gyártója a legjobb referenciákkal rendelkező cég, melynek termékeit számos nagy nevű osztrák, francia és olasz borászat használja és tartja nagy becsben. Barrique hordókat meglévő, kialakult termékcsaládunk nagy piaci sikernek örvendő klasszikus borainál használunk: Heimann Birtokbor, Heimann Franciscus, Heimann Barbár. A merlot és cabernet franc szőlőfajták érlelésekor elvárt illat- és ízvilágnak szerves része a barrique hordók által hozzáadott (1) magasabb szintű mikrooxigenizáció, mely lesimítja ezen borok markáns csersavait, gömbölyíti a bort (2) hosszú érlelést lehetővé tevő tanninszerkezetet, ami további ízmélységet ad, valamint (3) jellegzetesen fafűszeres és pörkölési jegyek elegyével, édes, behízelgő, többrétegű aromaprofillal öltözteti a bort. Az újhordók által adott íz- és aromagazdagság része a klasszikus házasításainknak, és a jövőbeni évjáratok termésének értékét jelentős mértékben növeli.

Gépbeszerzés a Heimann Családi Birtok Kft-nél (VP2-4.1.3.5-21)


Kedvezményezett neve: Heimann Szőlő- és Bortermelő Családi Birtok Kft.
Pályázati felhívás neve, kódszáma: Kertészeti üzemek megújításának támogatása, VP2-4.1.3.5-21
A projekt címe, azonosító száma: Gépbeszerzés a Heimann Családi Birtok Kft-nél, 3296662693
A szerződött támogatás összege: 25 000 000 Ft
A támogatás mértéke: 50 %
A projekt fizikai befejezésének tervezett napja: 2023.07.20.

A projekt tartalmának rövid bemutatása:

A Heimann Családi Birtok Kft. a kertészeti üzemek megújításának támogatása keretében traktorhoz kapcsolódó munkagépeket, 1 darab PELLENC SOFT TOUCH lombleszívót, 2 darab Martignani Phantom M-120 T2-es függesztett permetezőt, valamint 1 darab Güttler Green Managert szerez be.

A PELLENC SOFT TOUCH – lombleszívó rendkívül finoman és kíméletesen végzi el a levelezés kényes munkáját. Az automata érzékelőfelület precízen követi a lombozatot, így elkerülhető a fürtök, bogyók felsértése. A vezérléssel pontosan be tudjuk állítani az eltávolítandó lombfelület mennyiségét, így akár kevesebb, akár több levelet szeretnék leszedni, megfelelően tudjuk majd használni a gépet. A két egymással ellentétesen mozgó henger a leveleket úgy távolítja el, mintha az kézzel történt volna.

A Martignani Phantom M-120 T2-es függesztett permetező alkalmas szőlőültetvények 2 soros kezelésére, mivel az alsó két diffúzor azt a sort kezeli, amelyikben a traktor halad, a felső két diffúzor pedig a mellette lévő sort kezeli, így a gép egyszerre kezel 4 oldalt a teljes vegetatív fejlődésben, óriási időmegtakarítással, mivel pontosan a felére csökkenti a sorok közötti átjárást. A két felső diffúzor dőlésszöge egyénileg állítható hidraulikus munkahengerek segítségével közvetlenül a traktor fülkéjéből, mely ideális amikor, dombos területen kell dolgozni. A szárnyas fúvókáknak és a tökéletes folyadék dinamikai paramétereknek köszönhetően ideális porlasztást végez minden éghajlati viszonyban és megakadályoz bármiféle talajra csöpögést a növényzetről (talajra sodródás) vagy a levegőben az elsodródást a szabadalmaztatott elektrosztatikus feltöltőnek köszönhetően. Azon túl, hogy mérsékli a cseppek elsodródását, dokumentáltan csökkenti a vegyszermaradványok mennyiségét a szőlőn, ezáltal a borban is. Szűk fordulási sugara kiváló manőverezést tesz lehetővé az olyan dombos területeken lévő szőlőültetvényeken is, mint a szekszárdi.

A Güttler Green Managerrel különböző növényeket vethetünk a művelőút közepére, egyidejűleg a meglévő növényzet alávágásával. Csapadékos években a dús zöld takaró segít a szőlőtőkéknek a túl sok víz okozta stresszt megszüntetni. Száraz időjárási feltételek mellett a hasznos növények víz-konkurens gyomnövényei a zöldítésen keresztül visszaszoríthatók, anélkül, hogy veszélyeztetnénk a talaj nedvességtartalmának csökkenését, amely az intenzív megmunkálás következtében jelentkezik. Ugyanakkor a „GreenManager” alkalmazásával a talajerózió veszélye is minimálisra csökkenthető. A rugalmasan alkalmazható zöldítési technológia jól alkalmazkodik az aktuális klíma- és talajviszonyokhoz, valamint szabályozza a növények vízfogyasztását is. A zöldítés tudatos alkalmazásával a szőlők vízkonkurens növényei visszaszoríthatók és ezáltal a kultúrnövény növekedése is szabályozható.

KKM Exportfejlesztési pályázati (KKM/10245-2/2020)


A Heimann&Fiai borok külföldön történő bemutatását a Külgazdasági és Külügyminisztérium NEXT-Nemzeti Exportstratégia 2019-2030 keretében kiírt Exportfejlesztési Pályázati Programban, export növelését előmozdító tevékenységek finanszírozására kapott támogatás segítségével valósítjuk meg.

A támogatás összege: 9 930 000 Ft

A projekt célja, hogy diverzifikáljuk piaci csatornáinkat és növeljük a vállalatunk által exportált bor mennyiségét. Az elmúlt években az exportált bor mennyisége értékben 10-15% körül volt. Míg a nemzetközi fajták és házasításaik sikeresek a hazai piacon, addig a magyar fajták iránt érezhető az érdeklődés növekedése: a kadarka és kékfrankos borokat a nemzetközi fajtákhoz képest 3x-os értékben tudtuk értékesíteni.

Tervezzük, hogy növeljük a hazai fajták egyedi értékesítési pontját: a szőlészeti és borászati eljárások innovációjával, a könnyen felismerhető vizuális identitással és az erős eredetalapú kommunikációval (dűlős borok). Ezeket az üzeneteket professzionális pr/marketinggel szeretnénk támogatni.

Az új termékcsalád a Heimann & Fiai (Heimann és Fiai) nevet kapta, ami a család többgenerációs borászati munkára utal. Az új portfólió alapja ifjabb Heimann Zoltán borász munkássága, aki Geisenheimből és Montpellier-ből hazatérve egyetemi tanulmányaiból, elindult, hogy Szekszárd őshonos fajtáit felrakja a világtérképre.

Az újdonságok első, 2018-as évjárata palackozva van, rendelkeznek a hatósági értékesítési engedéllyel és a csomagolás is elkészült. A nemzetközi bemutatkozás 2020 márciusában, a düsseldorfi Prowein vásáron a Wines of Hungary standján várható.

Célunk, hogy a nemzetközi piacokra jól hangolt új portfólióhoz új értékesítési partnereket találjunk. Az ismertség növeléséhez érdekes, professzionális kommunikációra és a legjobb borszakemberek ajánlásaira van szükségünk. Szükségünk van egy nemzetközi marketingügynökség támogatására, amely a borkommunikációra összpontosít.

Scroll to Top